טיפול בחוטים

המושך בחוטים. הרמת פנים בחוטים – מה אמת ומה?

מדוע חוטים?

אחד האספקטים החשובים בתהליך ההזדקנות של הפנים היא “נפילה” של רקמות הרכות כתוצאה מכוחות גרביטציוניים. כדי לתקן את הנפילה, צריך להרים את הרקמות. ניתוח הרמת הפנים נועד בדיוק למטרה זו. אז מדוע בכל זאת חוטים? כי ניתוח פנים נחשב להתערבות משמעותית, רצינית ויקרה, שאיננה רלוונטית בשלבים הראשונים של הנפילה. לא רק זאת, אלא שלא כל אחת רוצה להתנתח. חוטים באים לתת מענה בדיוק במקרים אלה. שיטות טיפול אחרות, כגון חומרי מילוי, בוטוקס ולייזר לא יכולות לעזור כשמדובר בנפילה.

איזה סוגי חוטים קיימים?

מקובל לחלק את החוטים לפי החומר ממנו הם עשויים, המבנה של החוטים ודרכי ההחדרה של החוטים מתחת לעור. רוב החוטים הנמצאים היום בשימוש עשויים מחומרים נספגים, זאת אומרת, חומרים שהגוף מפרק אחרי זמן מה. החומרים העיקריים מהם מייצרים היום את החוטים הם חומצה פולילקטית (PLL) ופולידיאקסנון (PDS או PDA). מבחינת המבנה, החוט יכול להכיל זיזים מסוגים שונים או קונוסים. מטרתם של אלה וגם אלה – להיתפס ברקמה התת עורית ולהרימה. החוט יכול להיות מחובר למחט חדה או מושחל בתוך קנולה כהה. כך מתאפשרת החדרתו מתחת לעור.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בחוטים הוא מרפאתי ומתבצע תחת זריקת הרדמה מקומית (כמו אצל רופא שיניים). לאחר סימון אזור הטיפול ותכנון וקטור ההמרה, החוטים מוחדרים מתחת לעור. מתבצעת פעולת מתיחה וכיוונון אופטימלי של החוטים וחיתוך של הקצה החיצוני שלהם.

לכמה חוטים אזדקק?

מספר החוטים וכיוון ההחדרה שלהם נקבעים על ידי הרופא המטפל בהתאם לצורת הנפילה של הפנים וחומרתה. במקרים קלים מדובר בשני זוגות של חוטים. במקרים חמורים יותר מספר החוטים יכול להיות פי שנים או שלושה מזה.

האם הטיפול כואב?

הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית ולכן אינו כואב. עם זאת בעת הטיפול המטופלת תרגיש משיכה של הרקמות בפנים. לאחר הטיפול ובחלוף השפעת חומר הרדמה, אפשר שהמטופלת תחוש רגישות באזור החדרת החוטים, בעיקר בעת שכיבה על הצד או בזמן לעיסה. ניתן להיעזר בכדור נגד כאבים.

תוך כמה זמן נוראות התוצאות וכמה זמן הן מחזיקות?

התוצאות נראות באופן מיידי לאחר הטיפול. עם זאת לאחר הטיפול יכולים להופיע שטפי דם, נפיחות, וחוסר סדירות של הרקמה. כל אלה מסתדרים מעצמה תוך שבוע עד שבועיים. התוצאות של הטיפול משתפרות לאחר מספר שבועות ומחזיקות עד שהחוטים מתחילים להתפרק על ידי הגוף, 6-10 חודשים. בטיפולים עוקבים התוצאות משתבחות ומאריכות חיים.

האם המראה כמו אחרי ניתוח הרמת פנים?

לעולם לא. לא משנה כמה סיפורים תשמעי סביב, נכון להיום הרמה בחוטים לא יוצרת אפקט של ניתוח. אמנם טכנולוגית חוטים נמצאת בהתפתחות מתמדת ומשתכללת כל שנה, אבל כל עוד לא ניתן “להיפטר” מעודפי הרקמה המורמת בלי ליצור קלפים לצידי הפנים, הרמה בחוטים לא תיתן תוצאות כמו של ניתוח. ולכן היא לא נועדה לאנשים שואפים לתוצאה ניתוחית אלא לכאלה שמוכנים “להסתפק” בהרמה קלה.

האם ניתן לשלב את החוטים עם חומר מילוי?

בהחלט אפשר. כשמטפלים בחלק התחתון של הפנים, שילוב עם חומרי מילוי משפר משמעותית את התוצאה הקוסמטית.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​